پسران بمپور

banner ads banner ads banner ads banner ads

7 روش حل مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ 

دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ عبارتند از:

  • کابل شارژ ممکن است آسیب دیده باشد.
  • باتری ممکن است آسیب دیده باشد.
  • یک درایور خاص ممکن است مشکل پیدا کرده باشد.
  • پریز برق ممکن است مشکل داشته باشد.

چگونه مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ در ویندوز 10 را برطرف کنیم؟

زمانی که لپ‌ تاپ به برق متصل و روشن است، در صورتی که باتری آن شارژ نشود، می‌توانید مراحل زیر را برای شارژ مجدد امتحان نمایید.

 

از آداپتور و کال دیگری جهت شارژ باتری استفاده نمایید.

اگر باتری دستگاه شما شارژ نمی‌شود از آداپتور و کابل دیگری استفاده نمایید. اگر متوجه شدید که آداپتور مشکل دارد، می‌توانید آن را تعمیر نمایید یا در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی می‌باشد، به مرکز خدمات مربوطه جهت تعمیر یا تعویض آن مراجعه نمایید.

 

Battery Report ویندوز 10 را اجرا کنید.

گزارش باتری (Battery Report) ویندوز 10 را اجرا نمایید. ویندوز 10 دارای عملکرد گزارش باتری می‌باشد، که اطلاعات زیادی در مورد سلامت باتری لپ تاپ به شما می‌گوید و می‌تواند به شما در حل این مشکل کمک کند.


Windows 10 Battery Troubleshooter را اجرا نمایید.

Battery Troubleshooter ویندوز 10 را اجرا نمایید. ویندوز 10 چندین ابزار عیب یابی داخلی دارد که مشکلات باتری را شناسایی و برطرف می‌کند. برای استفاده از آن، به Settings > Update & Security > Power > Run the Troubleshooter بروید.

باتری را از لپ تاپ جدا کنید.

در بیشتر لپ‌تاپ‌های مدرن، باتری به‌صورت داخلی و غیرقابل جدا شدن طراحی می‌شوند، اما اگر امکان خارج کردن باتری از لپ‌تاپ وجود دارد، می‌توانید این روش را امتحان کنید. این عملیات گاهی اوقات می‌تواند فرآیند شارژ را ریستارت کند و به‌علت تنظیم مجدد برخی پارامترها، مشکل شارژ باتری رفع شود.

باتری را خارج نمایید، شارژر را از برق بکشید، سپس دکمه power را به مدت 15 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. این کار CMOS داخلی لپ تاپ را ریستارت می‌کند.

درایور Microsoft Battery Control Method را دوباره نصب نمایید.

گاهی اوقات یک درایور خاص که فرآیند شارژ را مدیریت می‌کند ممکن است با آپدیت ویندوز یا دلیل دیگر مشکل پیدا کند که تنها راه حل آن نصب مجدد ویندوز می‌باشد.

 Windows System Restore را انجام دهید.

 اگر فکر می‌کنید به روز رسانی ویندوز یا نصب نرم ‌افزار دیگری باعث شارژ نشدن لپ تاپ شده است، آن را بازیابی نمایید. System Restore Point (بازیابی سیستم داخلی ویندوز) لپ تاپ را به حالت قبل از به ‌روزرسانی باز می‌گرداند. در این حالت سیستم می‌تواند مشکلات شارژ باتری را برطرف کند.

ایجاد Restore Points در ویندوز 11 به صورت خودکار را بخوانید.

ویندوز 10 را Reset نمایید.

اگر مراحل ذکر شده مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ را حل نکرد و مطمئن هستید که شارژر و باتری آن سالم می‌باشد، ویندوز را به تنظیمات اولیه کارخانه ریست نمایید.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها